4 סיבות להצלחת הגינה ירוקה פורחת וחסכונית בטווח ארוך

חיסכון במים בגינה

דו"ח מיוחד 4 סיבות להצלחת הגינה ירוקה פורחת וחסכונית בטווח ארוך

טעויות נפוצות שבעלי גינות עושים:

האם יצא לך להציץ ולעקב דרך חריץ בגדר או השער  ורק מתוך סקרנות איך נראת הגינה של השכן ?

לא מזמן אולי לפני שנה שנתיים עמלו כאן גננים, טרקטורים, משאיות שהובילו  חומרים, צמחים, עצים, דשא וריהוט גינה  ולך זה נראה השקעה שהיית רוצה להרשות לעצמך!

ולהפתעתך אתה מגלה שזה לא משהו הגינה מוזנחת ג'ונגל  צמחים פרועים ולא גזומים עצים צפופים והדשא איבד את הצבע הירוק ואתה בודאי שואל איך זה יכול להיות ?

לי זה קורה כל הזמן  כשאני נקראת לתכנן ולשדרג גינות  שבהן הושקע כסף רב ונעשו  כל הטעויות האפשריות .מה שמפתיע בכל העניין הוא שכך מרגישים גם בעלי הגינה. הם באמת התכוונו ליצור ולהגשים  חלום. לבלות וליהנות עם משפחה  וחברים בגינה.

לא מדובר בטעויות שיצאו במקרה. לתכנון הקמה טיפול והצלחה של גינה, נדרשת המון מחשבה והשקעת משאבים והפעלה של בעלי מקצוע מתאימים.

ברב הפעמים תכנון הגינה נשאר לסוף תהליך הבנייה של הבית ואז….לא נשאר תקציב לגינה.

אם רק יכולתי להחדיר לתודעה שגינה היא חלק בלתי נפרד מהבית, הגינה היא "חדר" נוסף בבית המקום בו  הערך המוסף במיטבו "החדר" להשקעה בבניית הבית "הדובדבן שעל הקצפת". המקום בו מבלים הכי הרבה עם משפחה וחברים מרחב ואזור משחק לילדים המתרוצצים בשמחה במרחב הבית.

כל אחד יכול באמצעות הכנה נכונה חשיבה והבנת התכנון וביצוע בקצב המתאים לכל אחד ואחד מבלי לדלג על שלבים של איכות בדרך .להגיע לגינה הנכונה לו.

חמש נקודות  המבטיחות את התמורה להשקעה בגינה.

1. תכנון הגינה בשלב מוקדם היא ערובה להצלחה

לבחור הנדסאי אדריכלות נוף כבר בשלבים מוקדמים של הבנייה מאחר וזהו השלב היצירתי ביותר שניתן להפיק בגינה,שיתוף פעולה עם האדריכל יאפשר היבטים נוספים שלא ניתנים ליישום לאחר תכנון המבנה מאחר וכל שינוי כרוך בתשלום נוסף.

גם בשדרוג של גינה קיימת  מומלץ לבחור תכנון ע"י עם הנדסאי אדריכלות נוף.

להנדסאי נוף בניגוד לגננים שלא עברו הכשרה  כהנדסאי נוף  יש כישורים ושיקולים שגנן לא רואה וזה מה שמייחד את התכנו הנכון. בד"כ גינה כזו גינות יש רק אחת שאינה דומה לרעותה, יכולים להיות קווים מאפיינים שחוזרים על עצמם כטביעת יד של המתכנן  ומותאמים לרצון , לצרכים ולאופי של הלקוח .

השיקולים המשמעותיים ביותר לתכנון הם:

  • זיהוי איכות הקרקע
  • בחירה והתאמת צמחים מתאימים  לאקלים ולאזור המגורים.

אופי הצמחייה גודל, גובה, רוחב וצורה. צמחים נשירים, חד שנתיים רב שנתיים, צמחים פורחים,צבעי עלווה צמחי דגש

  • מיקוד ותכנון השקיה יעיל  וחסכוני במים.

2. מעורבות והבנה

אדם היודע ומבין קצת ביסודות הגינון, יכול לדעת מהו רוצה ,יכול להנחות את המתכנן ולפקח על הגנן או לטפל בעצמו. התנהלות מתוך שותפות מעניקה תחושה של שליטה והנאה.

3. ביצוע

מניסיון רב שלי עם לקוחות גיליתי שפעמים רבות נוצרת בעיה בגלל בחירה לא נכונה של הגנן:

יש לקוחות שטוענים השקעתי בגינה ועכשיו תורו של הגנן. יש גננים מצוינים רק שצריך לדעת לזהות אותם והמבחן הוא לצפות בגנים שהם מחזיקים ולקבל עדויות מבעלי הגינות אותם הם מחזיקים.

ברוב המקרים השיקול העיקרי בלהחזיק גנן הן העלויות. יקר או זול והנטייה לחשוב שאפשר להסתפק בזול שסופו יקר. יש אפשרות לאמץ גישה זו אבל , זה דורש ממך לשלוט ברמה בסיסית בטיפול ואחזקת הגינה על מנת לוודא שהטיפול שנעשה בגינה שלך הוא טיפול נכון.

4. מה צריך לדעת ולהבין

כמה פעמים צריך לכסח?  (לפי עונות השנה)

מתי צריך לגזום את גדר והשיחים ?

מתי מעשירים את הקרקע ?

למה צמחים מתנוונים.?

למה צריך לעצב עצים ואיך ?

כמה פרחי עונה צריך לשתול ? כמה זה עולה ?

כל כמה זמן צריך לבדוק השקיה ?

מתי צריך לבצע שינוים בהעלאה ובהורדת כמות מים במעבר עונות השנה ?

מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

כיצד ליצור אסטרטגיה שיווקית

מבוא  אסטרטגיה שיווקית היא תוכנית כיצד חברה תיצור ותספק ערך ללקוחותיה. מטרת תוכנית זו היא לבסס יתרון תחרותי. אסטרטגיית שיווק כוללת בדרך כלל הגדרה של

כיצד לבחור קסדות לאופנוע

מבוא בחירת קסדת אופנוע היא משימה לא פשוטה. יש הרבה שיקולים לעשות, וזה יכול להיות קשה לדעת מאיפה להתחיל. מאמר זה יעזור לך לבחור את

כיצד לאגן הסעות לאירועים?

הסעות לאירועים יכול להיות דבר מסובך ולגזול זמן. יש צורך לתכנן מראש על מנת לוודא שיש לכם דרך אמינה ובטוחה להגיע לאירוע שלכם. ישנן מספר

הכל על תהליך השתלת שיניים

הקדמה: מהם השתלות שיניים? השתלת שיניים היא אפשרות החלפת שיניים שהופכת לפופולרית יותר. הם שורשי שיניים מלאכותיים שהוכנסו לעצם הלסת של המטופל. שתלים דנטליים משמשים