ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים הינם התערבות רפואית, המבוצעת בדרך כלל בפרוצדורה כירורגית ואשר תכליתה  לשנות מבנה או מראה של איבר בגוף.

חלק מהניתוחים הפלסטיים מבוצע מתוך צורך רפואי, דוגמת תיקון פגמים מולדים או טיפול בנזקי גוף לאחר תאונות, פציעות או כוויות. החלק הארי של הניתוחים הפלסטיים אינו נערך מטעמי חירום או למטרת הצלת חיים אלא מתוך רצון של המטופל לשפר את הופעתו החיצונית.

האזורים בהם מקובל לבצע ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים מבוצעים בחמישה אזורים עיקריים בגוף: פנים, חזה, בטן, אגן וגפיים.

בין סוגי הניתוחים השכיחים –  פנים: ניתוחי אף, מתיחת פנים, הרמת ומתיחת עפעפיים, הרמת מצח וגבות, הצמדת אוזניים, עיצוב סנטר ועצמות לחיים; חזה: הגדלת חזה, הקטנת חזה והרמתו;
בטן: מתיחת בטן וכן ניתוחי שאיבת שומן, המבוצעים מאזורים שונים של הגוף.

דגשים לבחירה במנתח פלסטי

בישראל פועלים כיום כמה מאות של מנתחים פלסטיים מורשים מטעם משרד הבריאות, אשר תחום התמחותם הינו כירורגיה פלסטית. לצידם פועלים לא מעט מי שמכנים עצמם מנתחים פלסטיים, אך הלכה למעשה אינם מחזיקים ברשיון והינם נטולי הכשרה הולמת בתחום.

בביצוע ניתוח פלסטי נודעת חשיבות רבה לבחירה מושכלת במנתח, אשר יבצע את ההליך.

טרם קבלת החלטה על כך כדאי לבצע בירור מקיף, להיסמך על חוות דעת של מטופלים קודמים ולבדוק את המוניטין שצבר הרופא בתחום הספציפי. מומלץ לקיים עם הרופא מפגש מקדים, לשמוע ממנו על הסיכונים, הכרוכים בניתוח וסיכויי הצלחתו ובאותו מעמד –  לבקש לראות את תעודת התמחותו של הרופא בתחום הכירורגיה הפלסטית ולהתחקות אחר הותק והניסיון שלו בתחום.

בנוסף, אפשר לבקש להתרשם מ"תיק עבודות" של המנתח ולברר סוגיות דוגמת סוג ההרדמה הניתן בהליך, זמינות המנתח לפני ואחרי הניתוח, הגורם, אשר יערוך את הביקורות בהמשך וכד.

קווים מנחים בקבלת החלטה לגבי המכון בו יבוצע הניתוח הפלסטי

טרם בחירה במכון בו ייערך הניתוח יש לבחון את מידת הסמכתו לביצוע הליכים כירורגיים, האם הוא מחזיק ברשיון לכך מטעם משרד הבריאות  והמוניטין שיצא למקום בתחום.

מומלץ לבדוק את תקינות ובטיחות המכשור בו נעשה שימוש, מידת מומחיותם של הרופאים המועסקים במכון וכן איכות השירות, הניתן על ידו. כמו כן, כדאי לברר לגבי תנאי אשפוז לילה לאחר הניתוח, אפשרות של נוכחות קרוב במהלך ההתאוששות וכד.

בנוסף, מומלץ לבחון היטב את טופס ההסכמה מדעת לביצוע הניתוח ולקבל אורכה מספקת לעיון בתנאיו ובסעיפיו.

מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

בניית חנות אינטרנטית חכמה

דוגמה מלאה לשימוש בחנות אינטרנטית חכמה ניתן למצוא ב- Coi ואת ההסבר המלא ניתן למצוא כאן. במאמר זה, אני אראה כיצד להשתמש במערכת Coi כדי

מערכות GIS

מערכות GIS והצורך בהם

בסוף שנות ה-70, שתי מערכות GIS זמינות לציבור (MOSS ו-GRASS GIS) היו בפיתוח, ובתחילת שנות ה-80, M&S Computing (לימים Intergraph), יחד עם Bentley Systems Incorporated עבור פלטפורמת CAD, על

קבלן לשיפוץ בניין לשימור

פרויקטי שימור ושיקום טובים וכן בניית מבנים חדשים בהקשר היסטורי. שיקום מורשת מתמחה בבתים ומבנים ישנים והיסטוריים; מרכישות כלליות עם מגוון שלם של שירותים ועד