מהי חזזית ורודה?

חזזית ורודה

חזזית ורודה, או בשמה הלועזי Rosacea, מוכרת בשם העממי "לחיים ורודות". למרות שלחיים ורודות נחשבות לסמל לעור בריא, מצב קבוע של ורדרדות יתר הוא פחות רצוי.

לעיתים קרובות נראים הלוקים בתופעה הזו כאילו שהם מסמיקים ללא סיבה, דבר הגורם למבוכה. כדי לטפל בעניין כדאי קודם כל לוודא אצל אנשי מקצוע שזה באמת המצב.

בדיקת הסימפטומים תעזור לכם לגלות אם אתם אכן סובלים מחזזית ורודה או שהלחיים הורודות תמיד מעידות על מצב רפואי חמור יותר מתופעת עור.

תסמיני התופעה

הסימנים המוכרים לחזזית ורודה הם מראה סמוק או מראה של שיזוף יתר לצבע אדום המשתלט ללא התראה על עור הלחיים ומרכז הפנים.

הצבע מתגבר אחרי פעילות גופנית, מקלחת או אמבטיה חמה, אכילת מזון מפולפל ושתיית יין אדום. סימנים נוספים הם הופעת כלי דם מורחבים על עור הפנים, בעיקר על האף והלחיים ובעיניים, גם אם ישנתם היטב.

במקרים חמורים יותר יכולים להופיע פצעונים אדמדמים הנראים כמו פצעי אקנה. אם אתם סובלים מהתופעות הללו ויש במשפחתכם היסטוריה של לחיים ורדרדות, בעיקר אם אתם ממוצא צפון אירופאי, כנראה שהRosacea אכן מבקרת אתכם.

טיפול בחזזית ורודה

ניתן לטפל בתופעה בהצלחה, בעזרת אנשי מקצוע. בבית תוכלו לעזור בטיפול בכך שתמנעו אפשרות של התלקחות על ידי שינוי מסוים בהרגלים.

למשל, הימנעו משימוש בתכשירים קוסמטים מסוימים – במיוחד מוצרי קוסמטיקה המכילים אלכוהול או חומרים מכווצים אחרים.

את ניקוי הפנים כדאי לבצע בעזרת חומרים לא מייבשים ובעדינות. יותר מכל, השתדלו להימנע מאותן פעולות המעוררות את התופעה ונהגו בעור במתינות, תוך כדי הטיפול המקצועי ואחריו

מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

השכרת גנרטור לאירועים

הקדמה: מהי השכרת גנרטורים? השכרת גנרטור היא תהליך השכרת גנרטור לאירוע שלכם. מהי השכרת גנרטורים? השכרת גנרטור היא תהליך השכרת גנרטור לאירוע שלכם. זו דרך

רצפים בצפון

הזמינו עכשיו קבלן מומלץ מרשת קבלנים מומלצים יבשת צפון אמריקה נוצרה בהתנגשות של שני המוני יבשה עיקריים: האמריקאית והאירואסייתית. מאמינים שהתנגשות זו התרחשה לפני כ-100

כמה עולה להזמין אדריכל

כמה עולה להזמין אדריכל

אדריכלים הם אנשי מקצוע שאחראים על תכנון מבנים. הם מומחים באדריכלות ולעתים קרובות עובדים עם קבלנים, מהנדסים ומעצבים כדי ליצור מבנים העונים על הצרכים של