מדידת נוכחות ודיווח עבודה מרחוק

פיתוחים טכנולוגיים בתחום המחשוב והאינטרנט הביאו לשינויים משמעותיים באורח החיים של כולנו. בשנים האחרונות השינויים הפכו מהירים יותר ואנו מגלים בכל יום עוד ועוד אפשרויות שהופכות את חיינו לקלים יותר. היום ניתן לבצע פעולות רבות מרחוק, להזמין פריטים מכל מקום בעולם בלחיצת כפתור, לראות את המקומות הרחוקים ביותר ממש מקרוב ולהרגיש שאנו נמצאים בעידן שבו העולם נגיש מתמיד. בשנים האחרונות אנו נחשפים לשיטות שונות של קניות, של מסחר יחד עם אפשרויות רבות יותר בעולם העבודה. היום ניתן לעבוד מרחוק, מהבית, מבית הקפה או ממדינה אחרת ולהיות חלק מארגון בלי להעביר כרטיס נוכחות באופן פיזי כפי שהיכרנו בעבר.

פיתוחים טכנולוגיים שעובדים בשבילנו

היכולת הטכנולוגית המאפשרת עבודה מרחוק הביאה להתפתחות משמעותית בכל הקשור לגלובליזציה של עסקים, ויש לא מעט בעלי עסקים הנמצאים בקשר עסקי עם מדינות אחרות באופן קבוע. גם עובדים מחברות וארגונים ציבוריים ופרטיים נוהגים לנסוע לפגישות עבודה במדינות אחרות ונדרשים לדווח על שעות העבודה לצורך חישוב שכרם. בעבר כל עובד היה מעביר כרטיס נוכחות בהגיעו למקום עבודתו ובסוף היום, אך היום היכולות הטכנולוגיות מאפשרות מגוון רחב של שיטות דיווח. האפשרויות הקיימות בעידן החדש מתפתחות ומשתנות במהירות וכך ניתן לדווח על שעות העבודה באמצעות שעון נוכחות אפליקציה מכל מקום בלי להגיע פיזית למקום העבודה. שעון כזה אינו מסתמך רק על דיווח העובד ומאפשר מגוון פעולות לעובד, למנהל ולמפיקי תלושי השכר.

מגוון פעולות בלחיצת כפתור

הדיווח של העובד יכול להתבצע בכמה דרכים, למשל בטלפון חכם, בהודעת טקסט, במחשב נייד או נייח, באפליקציה ועוד. גם למנהלים יש יכולת מעקב אחר נוכחות העובדים בזמן אמת, יכולת לדעת מיקום של העובדים ולטפל בחוסרים אם ישנם ללא דיחוי. המערכת המשוכללת מקבלת את הנתונים מדיווחי העובדים ומעבדת אותם יחד עם שקלול של צרכים ונתונים נוספים כמו שעות נוספות, ימי חופשה, ימי מחלה, ימי מילואים ועוד, ומעבירה אותם לגורמים המקצועיים. כך, יש פחות צורך בעובדים להזנת הנתונים ויש פחות סיכוי לטעויות אנוש. הדוחות המופקים מועברים לרואה החשבון וליועץ המס כדי להפיק את המשכורות במהירות ובאופן מדויק. אף על פי שהמערכת פועלת באופן אינטרנטי, היא אינה תלויה בה וניתן לדווח ולקבל נתונים גם באמצעות הטלפון הקווי במקרה הצורך.

המערכת המתקדמת בהתאמה לעסק

חברות גדולות ועסקים קטנים – כולם יכולים להפיק תועלת מהמערכת לניהול ובקרה של שעות העבודה, שכן ניתן להתאימה למאות עובדי חברה וגם למספר מצומצם של עובדים. באופן זה גם המעביד וגם העובד יודעים שהשכר יהיה מדויק וייקח בחשבון את כל הפרמטרים הנדרשים להפקת הדוח. סוכנים ואנשי מכירות הנמצאים במהלך עבודתם בדרכים, יוכלו לדווח בנוחות ובאופן מדויק, והמעביד יוכל לאתר את מיקומם בכל זמן לצורך בקרה.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים