לימודי שפת גוף במכללה מקצועית

אמצעי התקשורת הבסיסי ביותר, המסייע לאנשים לדבר ביניהם, לרכוש חברים ולהעביר מסרים הוא שפת גוף. בעת שמדברים על שפה באופן כללי, חושבים מיד על אנגלית, עברית או כל שפה מדוברת אחרת. אולם, קיימת שפה נוספת אשר לא תמיד מקבלת את החשיבות לה היא ראויה. קורס שפת גוף מקנה למשתתפים בו כלים ומיומנויות להבנת המסרים הלא מילוליים המועברים דרך מחוות הגוף. במהלך לימודי שפת גוף רוכשים הסטודנטים כלים לאינטראקציה עם אדם אחד דרך הבעות פנים, תנועות ותנוחות גופניות. לימודי שפת גוף, מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית מרתקת, והן למטפלים בפועל המעוניינים להיחשף לכלי אבחנתי רב ערך, להרחיב את ארגז הכלים שברשותם ולהעניק ללקוחותיהם מנעד טיפולים רחב יותר.

קורס שפת גוף יסייע לכם להבין ולנתח מסרים המועברים באמצעות תנועות ומחוות, במטרה להתגבר על מחסומים רגשיים, לשפר את הביטחון העצמי ולהעצים מיומנויות רגישות ופיזיות. לימודים אלו, יעניקו לכם הזדמנות לרכוש, תוך זמן קצר יחסית, כלי אפקטיבי במיוחד לשיפור קשרים בינאישיים וליצירת מערכות יחסים בריאות ותקינות.

מה לומדים בקורס שפת גוף?

במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים לטכניקות מתקדמות לשימשו בשפת גוף לשם עידוד מוטיבציה, הבנת קודים בלתי מילוליים השייכים לתרבויות שונות וזיהוי סגנונות תקשורת תוך התאמתם לסיטאציות משתנות.

כמו כן, ילמדו משתתפי הקורס את הדברים הבאים:

·         עקרונות תקשורת מילולית ובלתי מילולית אפקטיבית במהלך ראיונות עבודה

·         ניהול משא ומתן ושיפור יחסים רומנטיים

·         שימוש בצורות שונות של הבעות פנים, סימנים מוסכמים, תנועות ידיים, סוגי מבטים, לחיצות ידיים, תנוחות ותנועות

·         דרכי הסתרה באמצעות שפת גוף

·         מיומנויות תקשורת והתנהגות

·         הבדלי תרבויות ונימוסים

·         שימוש בלבוש ליצירת תדמית ועוד.

יתרונות בלימוד שפת גוף

ישנם יתרונות בולטים ללמידת שפת גוף – בכל תחומי החיים. להלן מספר יתרונות שבוגרי קורס שפת גוף, יקבלו:

·         יצירת כימיה עם אנשים – בין אם בעבור עבודה, זוגיות או לימודים, היכולת לפתח קשרים חשובה מאוד. בעזרת קורס שפת גוף, תלמדו כיצד נראים אנשים בתקשורת טובה וכיצד נראים אנשים השומרים מרחק זה מזה. תלמדו עקרונות ליצירת כימיה דרך שפת גוף וכן טעויות נפוצות שחובה להכיר.

·         זיהוי שקרים ולחץ – בין אם מדובר בשיחה עם חבר או בן משפחה ובין אם מדובר בבוס, בלקוח או במטופל, אתם רוצים לדעת האם האדם שמולכם מרגיש בנוח ואומר את האמת. דרך המילים מאוד קל לשקר ולהסתיר, אך דרך שפת גוף, הדבר קשה הרבה יותר. לכן, קורס שפת גוף, ייתן לכם את העקרונות לזיהוי סימנים המעידים על לחץ, חוסר נוחות ואף – שקר.

·         להקרין ביטחון אמתי – ישנם מחקרים שמראים כיצד מספר דקות בודדות של תנוחה מסוימת יכולים להעלות את רמת האנרגיה שלכם ולגרום לנו להיות בטוחים יותר בעצמכם. בין אם אתם לפני דייט, פגישה חשובה, הרצאה או סדנה, הגיע הזמן ללמוד כיצד לשדר ביטחון אמתי שמשפיע גם על הצד השני.

·         לשכנע ולהשפיע – שפת גוף משפיעה ישירות על יכולות השכנוע וההשפעה שלכם. בעזרת סימני ידיים, תנוחות והבעות פנים תוכלו לשדרג את יכולות השכנוע, העברת המסרים וההשפעה שלנו, בכל תחום.

במה יוכלו לעבוד בוגרי קורס לשפת גוף?

למסיימי קורס לשפת גוף קיימת אפשרות להשתלבות בעבודות משתנות, לאו דווקא בתחום התקשורת. הידע הנרכש בקורס רלוונטי לשלל תפקידי מפתח כגון:

·         ניהול משאבי אנוש ועריכת ראיונות עבודה

·         זיהוי לקוחות פוטנציאלים

·         מכירות פרונטליות

·         גישור בין בני זוג

·         ייעוץ זוגי ומשפחתי ועוד.

כמו כן, יוכלו בוגרי לימודי שפת גוף לעבוד כפרילאנסרים המעניקים שירותים לחברות פרטיות וציבוריות במגוון תחומים, כמו גם להשתמש בידע שצברו על מנת להעצים את יכולותיהם הטיפוליות.

איפה לומדים שפת גוף?

אם אתם מחפשים מכללה לשפת גוף, חשוב שתדעו שלימודים אלו מתקיימים בעיקר במכללות המציעות קורסי העשרה, תרפיה ורפואה משלימה. מכיוון שמדובר בקורס קצר יחסית, ולא בלימודים אינטנסיביים האורכים זמן ממושך, ודאי תעדיפו למצוא מכללה הסמוכה למקום מגוריכם, ותעדיפו שלא להעתיק את מקום מושבכם לעיר אחרת.  לימודי קריאת שפת גוף, נלמדים באופן כמעט בלעדי במכללות, שכן במרבית המקרים, אוניברסיטאות מציעות לימודי תואר ראשון ולא קורסי העשרה או הכשרה מקצועית. כך שאם אתם מחפשים לימודי קריאת שפת גוף בצפון לדוגמא, רצוי שתבררו האם לימודים אלו מוצעים באחת מהמכללות בצפון הארץ. מכיוון שלימודי שפת גוף הינם לימודים העשרה קצרים למדי, מרבית המכללות מציעות מסלולי לימוד בתחום במתכונת נוחה ונגישה לאנשים עובדים, הנערכת בשעות אחר הצהריים או הערב אחת לשבוע. כך, שבין אם אתם עובדים במשרה מלאה ובין אם לוח הזמנים שלכם צפוף במיוחד, לא תתקשו להשתלב בקורס במסגרת המתאימה לכם ביותר.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

טכניקות וטיפים לסיכום מאמרים אקדמיים

סיכום מאמרים הוא מיומנות רבת ערך המאפשרת לקוראים לחלץ מידע רלוונטי מטקסטים ארוכים ביעילות. בין אם אתם סטודנטים שמכינים עבודה אקדמית, אנשי מקצוע שמתעדכנים במגמות