התקנת חניה לרכב חשמלי בבית

התקנת חניה לרכב חשמלי בבית

חניה לרכב חשמלי

אחת המשימות החשובות והראשונות שיש לבצע לאחר רכישת רכב חשמלי היא תיחום של מרחב חניה לרכב זה שכולל גם עמדה עבור טעינת רכב. לאור הכמות הגדולה של הרכבים החשמליים שכבר נעים בכבישי ישראל, יש כבר כמה וכמה אנשי מקצוע שהם מומחים לתכנון ולביצוע חניה למטרה זו. יש כמה נושאים מרכזיים שהם בוחנים ובהתאם לכמה פרמטרים הם מקבלים החלטה על האופציה המיטבית בכל מקום. זאת כיוון שכאשר בוחרים חניה לרכב חשמלי היא אמורה לכלול במיקום זה גם עמדה עבור טעינה חשמלית ולכן איש המקצוע מסביר ללקוח את היתרונות ואת החסרונות של המיקומים השונים כדי לבחור במקום שהוא הנכון ביותר.

כאשר איש המקצוע מגיע לבניין מגורים שיש בו כמה וכמה דיירים בקומות השונות ואחד או כמה מהם הם כבר בעלי רכבים חשמליים הבחירה היא כמה מקומות חניה להקצות למטרה זו בהתחשב בעובדה שקיימת סבירות גבוהה שעם הזמן דיירים נוספים ירכשו גם הם רכבים חשמליים לאור הפופולריות הרבה שלהם. לאחר קבלת ההחלטה על כמות החניות, נערכים לנושא טעינת רכב חשמלי בבית משותף. המצב האידאלי הוא לחפש מיקום שהוא קרוב ללוח החשמל הממוקם בחניון וזאת כדי שלא יהיה צורך למתוח כבלי חשמל למרחקים ארוכים.

חניה לרכב חשמלי בבניין מגורים

לצורך מיקום חניה לרכב חשמלי וגם התקנה של עמדת טעינה, בוחנים בשלב ראשון אם החניה רשומה בטאבו על שמו של בעל הנכס. לאחר מכן וועד הבית או חברת הניהול מכנסים את כל הדיירים או יוצרים משאל לגבי כמות החניות הנחוצה ולגבי הסכמת הדיירים לביצוע מהלך זה. על פי ההנחיות רוב של שני שליש מאפשר את ביצוע השינוי הטכני בחניה של בניין המגורים.

איש המקצוע בוחן את תכולתו של לוח החשמל הקיים בחנייה וזאת כדי לקבל החלטה אם ההספק לו מתאים לתוספת של טעינת מכוניות או לא. אם הדבר אפשרי על פי היכולות הנדרשות של לוח החשמל שאמור לספק חשמל עבור מוצרי החשמל הביתיים וגם עבור מאור. החשמלאי מבצע התקנה של הכבלים המתאימים על פי האורך הנחוץ ובמקביל מבצע חיבור גם לקרקע.

התקנה של עמדת טעינה חשמלית

אם ההספק הקיים בלוח החשמל הוא חד פאזי והוא אינו תואם את הצורך שמתווסף, יש להזמין מחברת החשמל שינוי לתלת פאזי. מדובר במהלך שיש לתאם אותו מראש ולשלם עבורו ולאחר מכן אנשי חברת החשמל מבצעים את השינוי הנדרש.

חשמל לצריכה שוטפת בבניין מגורים

לאור שינוי זה אין מצבים שבהם אספקת החשמל משתבשת כיוון שיש מכשירי חשמל רבים בכל אחד מהבתים שפועלים במקביל ובנוסף לכך יש עמדת טעינה פעילה עבור הרכבים החשמליים. לכן יש מבנים רבים שבהם הוחלט מראש כי טעינת הרכבים תתבצע רק לאחר השעה 23.00 וכך מקלים על העומס הכללי.

 

 

 

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

קונה רכבים

בעולם הדינמי והמהיר של מכירת רכב, להיות קונה רכבים מושכל הוא קריטי מתמיד. פוסט זה בבלוג מתעמק בדברים החיוניים שכל קונה רכב צריך להיות מודע